فناوري در ايتاليا 

اگر مطمئن نیستید که چرا باید ایتالیا را برای تحصیل در رشته مهندسی IT انتخاب کنید. ما در این مقاله هر آنچه را که لازم است برای تحصیل و کار در رشته مهندسی IT ایتالیا بدانید، به شما خواهیم گفت و در انتها نیز می توانید سوالات خود را بپرسید.

فناوري در ايتاليا 

Information Technology به معنای فناوری اطلاعات، یکی از رشته های پرطرفدار است. همانطور که از نام رشته نیز مشخص است، IT از دو بخش فناوری و اطلاعات تشکیل شده است و دانش آموختگان این رشته باید بتوانند با کمک سخت افزار، نرم افزار، الکترونیک، مباحث جدید تکنولوژی و … اهداف شرکت را محقق کنند. یک مهندس آی تی باید بتواند با ابزار های مختلف حوزه تکنولوژی کار کند و از پس مدیریت آنها بر بیاید.

رشته فناوری اطلاعات در دانشگاه مبتی بر آموزش تکنولوژی و بهره مندی از آن در کسب و کارهای مختلف است و به دلیل افزایش نیاز جامعه به فناوری های مختلف، بازار کار این رشته به خوبی رونق گرفته است و کشور ایتالیا که در حوزه مهندسی موفق است، به فارغ التحصیلان رشته مهندسی IT در صنایع و کسب و کار های مختلف نیاز دارد.

اگر می خواهید وارد مقطع کارشناسی رشته مهندسی کامپیوتر در ایتالیا شوید، با توجه به دانشگاهی که انتخاب کرده اید تحصیل شما به زبان انگلیسی یا ایتالیایی خواهد بود که البته بیشتر دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی، به زبان ایتالیایی تدریس می کنند. تحصیل در مقطع کارشناسی با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاهی که انتخاب کرده اید، سه الی چهار سال به طول می انجامد و حتما باید مدرک زبان معتبر به دانشگاه ارائه دهید. اگر دانشگاه مدنظر شما به زبان انگلیسی تدریس کند، برای پذیرش در دانشگاه نیازمند ارائه مدرک زبان آیلتس یا تافل هستید و به جزء مدرک زبان، لازم است که مدرک دیپلم 12 ساله ارائه نمایید که البته بعضی از دانشگاه ها آزمون ورودی نیز برگزار می کنند. آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا ممکن است به صورت آنلاین برگزار شوند اما اگر نحوه شرکت در آزمون آنلاین نباشد، باید به صورت حضوری اقدام نمایید.

فناوري در ايتاليا 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی آی تی در ایتالیا همانند مقطع کارشناسی می تواند به زبان انگلیسی یا ایتالیایی باشد اما در این مقطع تعداد بیشتری از رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند.دبرای ورود به رشته های مهندسی انگلیسی زبان دانشگاه های ایتالیا ارائه مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6/5 و مدرک زبان تافل با حداقل نمره 90 الزامی است و اگر زبان تحصیل در رشته ایتالیایی باشد، باید مدرک زبان ایتالیایی با حداقل سطح B2 ارائه کنید.

رشته های مهندسی ایتالیا در مقطع دکتری نیز ارائه می شوند و شما با ارائه مدرک کارشناسی ارشد، می توانید در این مقطع پذیرش بگیرید. برای تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های ایتالیا دو راه پیش رو دارید؛ راه اول این است که برنامه های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه ها را بررسی کنید و درخواست دهید و راه دوم نیز بدین صورت است که با توجه به رزومه ای که دارید، به دنبال استاد راهنما باشید و سوپروایزر پیدا کنید. برای یافتن استاد راهنما جهت تحصیل در مقطع دکتری، باید تحصیلات مقطع قبلی و سابقه کاری تان با رشته ای که قصد تحصیل در ایتالیا در آن را دارید مرتبط باشد و داشتن رزومه اپلای قوی از نظر علمی، سطح زبان، معدل بالا، مقالات علمی معتبر و … می توانند شانس پذیرش شما را افزایش دهند.