آشپزخانه محیطی در خانه است که بیشتر وقت خانم ها ی خانه دار درون آن می گذرد بنابراین دکوراسیون آن باید مدرن باشد و با سایر قسمت های خانه هماهنگی لازم را داشته باشد.

اگر دکوراسیون داخلی آشپزخانه شما قدیمی است می توانید با کمک روش های مدرن و خلاقانه دکوراسیون آشپزخانه خود را به دکوراسیونی مدرن و جدید تبدیل کنید. باید بین دکوراسیون آشپزخانه و سایر قسمت‌های خانه هماهنگی لازم وجود داشته باشد.

روش های به روز کردن آشپزخانه

اگر چندین سال است که به دکور و طراحی آشپزخانه خود دست نزده‌اید و یا مدت ها است که احساسم ی‌کنید که فضای آشپزخانه شما خسته کننده و دلگیر شده و دیگر حال و هوای قدیمی خود را ندارد به احتمال زیاد دیگر وقت آن شده است که به فکری به حال طراحی و دکور آشپزخانه خود کنید. 
تزیین پنجره: برای به وجود آوردن تغییرات قابل توجهی در آشپزخانه یک طاقچه چوبی هم عرض به پنجره اضافه نمایید و انواع شیشه های تزیینی رنگی و گل های طبیعی را روی آن قرار دهید .
تعویض فلزات آشپزخانه: شما می توانید با ارتقاء دادن فلزات آشپزخانه دکوراسیون شیک و مدرنی را در آشپزخانه منزل خود ایجاد کنید. عوض کردن دستگیره های فلزی کابینت و تعویض شیر آب آشپزخانه می تواند ایده مناسبی برای ایجاد یک دکوراسیون مدرن در آشپزخانه باشد.

بازسازی آشپزخانه
تغییر رنگ دیوارها: با رنگ کردن دیوارها و ... آشپزخانه شما یک تغییر بزرگ خواهد کرد و بسیار تمیز و زیبا به نظر می‌آید. با رنگ‌آمیزی دیوارها کاری می‌کنید که ابزار و وسایل آشپزخانه شما نو به نظر برسند. با این کار دیگر برای تعویض وسایل آشپزخانه مجبور به پرداخت هزینه هنگفت نیستید.
تغییر در روشنایی آشپزخانه: نورپردازی نه تنها به زیبایی آشپزخانه شما اضافه می کند بلکه از نظر عملکرد نیز بسیارکاربردی است. برای این منظور شما می توانید روشنایی ها و آویزهای قدیمی را با طرح های جدید و مدرن روز تعویض کرده و جلوه ای مجلل به ظاهر آشپزخانه هدیه دهید.
استفاده از فضای پرت: شما می توانید از فضای بالای پنجرهتان استفاده کنید و یک تاقچه بر روی آن نصب نمایید . این تاقچه نوعی چارچوب پنجره بوده و جای مناسبی برای قرار دادن بسیاری از وسایل تزیینی و مصرفی است .این فضا مخصوصا در جاهای کوچک اهمیت بیش تری دارد. 
تعویض کف پوش: کفپوش آشپزخانه تاثیر زیادی در مدرن به نظر رسیدن دکوراسیون داخلی آشپزخانه دارد. در سال های اخیر از کاشی و سرامیک با طرح پارکت و چوب برای کفپوش در آشپزخانه ها استفاده می شود.
طراحی جدید برای کابینت ها: مروزه انواع کابینت در رنگ‌ها، طرح‌ها و جنس‌های مختلف در بازار وجود دارد که علاوه بر زیبایی، فضای زیادی برای قرار دادن ظروف دارند. یک طراحی جدید در نصب کابینت‌ها استفاده از کنتراست رنگی بین کابینت‌ها است. در این مدل کابینت‌های ردیف بالا و پایین می‌توانند رنگی متضاد نسبت به هم و یا خاکستری- سفید داشته باشند.
تعویض پرده: پرده از جمله تزییناتی که ضرورت وجود آن در هر فضایی احساس می شود زیرا تاثیری مستقیم در زیبایی دکوراسیون خانه دارد. آشپزخانه یکی از فضاهایی است که به دلیل جایگاه ویژه اش به پرده مناسب نیاز دارد.

در آخر

در این مطلب چند  ایده کاربردی و خلاقانه برای تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن را مشاهده کردید که امیدواریم با به کارگیری این ایده ها بتوانید دکوراسیونی مدرن و شیک را در فضای آشپزخانه منزل ایجاد کنید.