کاهش وزن با آبغوره

آبغوره می تواند تاثیرات بسیاری بر لاغری و کاهش چربی های اطراف شکم داشته باشد ویکی از شناخته شده‌ترین خواص آبغوره، کمک به کاهش وزن و لاغری است.

چاقی یکی از امراضی است که بشر همیشه برای برطرف نمودن آن دست به تهیه انواع داروها و ترکیبات زده است. ترکیباتی که گاها ممکن است نتیجه عکس دهند و علاوه بر اینکه تاثیری بر لاغری نداشته باشند، باعث بروز بیماری های دیگری نیز شوند.

آبغوره برای لاغری

برخی از افراد به تصور اینکه آب غوره چربی خون را کاهش می دهد، آن را جایگزین داروهای خود می کنند و برخی دیگر با این فکر که آب غوره، چربی های دور شکم را آب می کند، آن را به صورت ناشتا مصرف می نمایند.
غوره حاوی اسیدهای بسیاری است و طعم ترش و طبع سرد آن باعث کاهش حرارت بدن می شود. استفاده از آن در سالاد و غذا موجب برطرف شدن عطش می گردد.
فواید آبغوره در قرون وسطی کشف شد. دانشمندان در آن زمان متوجه شدند که آبغوره علاوه بر طعم دهندگی فواید دارویی زیادی نیز دارد. از همان زمان استفاده از آبغوره در میان مردم رواج پیدا کرد و امروزه نیز این ماده به عنوان یک طعم دهنده فوق العاده برای تهیه غذاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

کاهش وزن با آبغوره

از بین رفتن چربی های شکم با ورزش

آن چه باعث کاهش چربی های شکم می شود رژیم غذایی مناسب و ورزش است. مشکل شما، مشکل خیلی ها است. پس برای رهایی از آن لطفاً به نکات زیر توجه بفرمایید:
۱- چربی شکم، چربی ذخیره‌ای بدن است، بنابراین مقاوم ترین چربی در برابر رژیم لاغری و ورزش می باشد. برای درک بهتر این موضوع به این مثال دقت فرمایید:اگر شخصی مبتلا به سرطان را در مراحل آخر زندگی او دیده باشید، می بینید که تمام چربی های بدن او از بین رفته است، ولی چربی شکم او همچنان وجود دارد.پس باید خیلی پشتکار داشته باشید و با تلاش زیاد منتظر نتیجه بمانید.
۲ـ تنها راه درمان چربی شکم، رژیم غذایی اصولی و ورزش است. فقط و فقط با این دو روش است که چربی ازبین می‌رود، پس روش های دیگر فقط به این دو کمک می‌کنند.
۳ـ ماساژ موضعی چربی های شکم، اگر همراه با رژیم و تحرک اصولی باشد، منجر به کاهش بیشتر چربی در این منطقه می‌شود.
۴ـ به غیر از چربی شکمی، یکی از بزرگ ترین مشکلات این منطقه که منجر به اختلال در زیبایی می‌شود، از دست رفتن قوام عضلات شکم است که منجر به جلو آمدگی شدید شکم، حتی با کوچک ترین نفخ گوارشی می‌شود.

خواص استفاده از آبغوره

•    مفید برای درمان نرمی لثه، ورم مخاط دهان و زردی
•    مناسب برای بیماری اسکوربوت که ناشی از کمبود ویتامین C است.
•    آبغوره سرشار از اسید های آلی پتاسیم دار است.
•    مناسب برای درمان بیماری های سیاتیک و روماتسیم و دفع سموم بدن
•    به دلیل داشتن طبعی سرد می تواند باعث کاهش دمای کبد شود و برای صفرا نیز مفید است.
•    باعث تقویت کبد و ضدعفونی شدن روده های می شود.
•    قرقره کردن آبغوره برای رفع ورم گلو مفید است.
•    استفاده از آبغوره برای درمان کمردرد و پا درد مفید است.
•    برای تقویت معده و حذف کرم های روده مفید است.

سخن پایانی

آبغوره یا میوه نارس انگور، دارای فواید بسیار زیادی است که از دیرباز زبانزد خاص و عام بوده است. اما باید بدانید که خواص آبغوره برای لاغری به صورت مستقیم به کار نمی آید. شما از آبغوره می توانید به عنوان چاشنی سالاد استفاده کنید و مصرف این غذای کم کالری و مفید برای لاغری را بالا ببرید. همچنین فراموش نکنید که آبغوره برای همه افراد و برای همه زمان ها مناسب نیست. پس در مصرف آن دقت کنید.