نگهداری سگ گرگی

سگ گرگی یا گرگی که گاهی آن را گرگاس هم می نامند، حیوان دو رگه ای است که از جفت‌گیری یک سگ خانگی با یک گرگ خاکستری ، گرگ شرقی ، گرگ قرمز یا گرگ اتیوپیایی  تولید می شود.

 نگهداری سگ گرگی

 نگهداری سگ گرگی

علاوه بر روش نگهداری سگ گرگی باید به مشکلات آن نیز توجه کرد. سگ‌ های گرگی می ‌توانند به مشکلات و بیماری ‌های سگ ‌های بزرگ دچار شوند. در صورت خریداری یک روش نگهداری سگ گرگی باید به یک دامپزشک دسترسی داشته باشید تا بتواند او را معاینه کند. سگ گرگی شما باید از کودکی تا بزرگسالی به طور مرتب واکسینه و معاینه شود.

قد سگ گرگی سفید مشکی 63 تا 84 سانتیمتر و وزن آن 25 تا 50 کیلوگرم است. رنگ خز این نژاد اکثرا خاکستری، سفید یا مشکی است و 13 تا 16 سال عمر می‌کند. اولین مورد سگ ‌های گرگی به انگلستان قرن 18 بازمی‌گردد؛ اما تا سال 1960 پرورش آنها رایج نشده بود.

نژاد سگ گرگی

از آن‌جا که سگ اهلی زیرگونه‌ای از گرگ خاکستری به شمار می‌رود پس می‌توان گرگی را نژادی از سگ نیز به شمار آورد، با توجه به اینکه نسل تمامی سگ‌ها به زیرگونه‌هایی از گرگ می‌رسد، گرگی، سگی است که خون گرگ را از ۵ جد نزدیک خود به ارث برده باشد.

صمیمیت پایین این سگ با بچه ها

سگ گرگی انرژی بالایی دارد و در نتیجه نیاز آن به فعالیت نیز بالا می باشد. هر چند زیاد اهل بازیگوشی و پارس کردن نیست.

علاوه بر این، در نگهداری سگ گرگی، هوش و آموزش‌پذیری بالای آن را نیز فراموش نکنید.

روش نگهداری سگ گرگی

به طور کلی نگهداری از سگ گرگی آسان نیست و آنها ممکن است از خود خشونت نشان دهند، و برای خانواده ‌های دارای فرزند سگی خشن محسوب شوند. با این وجود هرکدام از این سگ ‌ها از دیگری متفاوت است؛ برخی دوست ‌داشتنی و  برخی تا حدودی خطرناک هستند. حتی در بین توله‌ های یک مادر گرگی نیز ممکن است رفتار توله های سگ گرگی متفاوت باشد.

رژیم غذایی در شرایط نگهداری سگ گرگی

سگ‌ های گرگی از جمله سگ گرگی قوچک، سگ هاسکی، سگ گرگی شیانلو، و سگ گرگی ژرمن غذای معمولی ندارند و باید از غذای گرگ ‌های وحشی مانند گوشت خام تغذیه کنند. به طور ایده‌آل، باید روزانه چند کیلو گوشت خام برای سگ خود تهیه کنید. گوشت مرغ و بوقلمون هم خوب است و از خوردن استخوان هم لذت می‌ برند. سگ گرگی شما باید آب تمیز، علف، و گیاهان نیز دسترسی داشته باشد بسیاری از آنها میوه هم می ‌خورند.

مکان مناسب برای نگهداری سگ گرگی

سگ گرگی سفید مشکی برای آپارتمان مناسب نیست. آنها نه تنها با به جا گذاشتن لکه ‌های ادرار و مدفوع بهداشت محیط را تحت تاثیر قرار می‌ دهند، بلکه می‌ توانند به کودکان و حیوانات دیگر آسیب برسانند. علاوه بر این همان ‌طور که گفتیم، سگ‌ های گرگی به فعالیت زیادی نیاز دارند و می‌ توانند خانه را به هم بریزند.

امیدواریم توضیحات ما پیرامون سگ گرگی و نکات مهم در رژیم غذایی، محل زندگی و نگهداری سگ گرگی، به شما کمک کند تا از حیوان خانگی تان بهتر مراقبت کنید.