بلاکچین و سئو

بلاک چین مفهوم جدید است که به احتما خیلی زیاد به گوشتان خورده است. بلاک چین در کنار اسم بیت کوین معروف شد. سوالی که مطرح می شود این است که آیا بلاک چین در سئو و موتورهای جستوجو تاثیر گذار است؟

متخصصان سئو بر این باورند که بلاک چین می تواند در سئو د بازاریابی تغییرات اساسی ایجاد کند.

بلاک چین

اگر نام بیت کوین را شنیده باشید، حتما با نام بلاک چین هم آشنا شده اید. بلاک چین در واقع یک فناوری یا تکنولوژی است که به بیت کوین و تمامی رمز ارزها امکان فعالیت می دهد. با ورود این فناوری به صنعت هایی مانند املاک، خرید و فروش خودرو، بیمه و ... می توان در یک محیط امن و بدون داخلت هیچ واسطه ای تراکنش ها را انجام داد. اما ورود بیت کوین به سئو چگونه خواهد بود؟

بلاک چین و بازاریابی موتورهای جستجو

گوگل یک مرکز اصلی برنامه‌ریزی تبلیغات است. امکانات شبکه نمایش تبلیغات گوگل، به تبلیغ دهنده‌ها کمک می‌کند تا تبلیغات خود را درون وب سایت‌ها به نمایش بگذارند. اگر صاحبان سایت ها و تبلیغ کننده به یکدیگر اعتماد داشته باشند، دیگر نیازی به حضور گوگل به عنوان واسطه نیست.
در این مرحله بلاک چین وارد می شود. به کمک بلاک چین می توان صحت کلیک یک کاربر را بررسی کرد و به صاحب وب سایت فقط به خاطر کلیک های توافق شده، هزینه دریافت می کند. در این حالت قرارداد بین هر دو نفر عقد شده است، بدون واسطه و با صرفه جویی مالی. پس گوگل و تیم تبلیغاتی آن از این میان حذف می شوند.

بلاکچین و سئو
بلاک چین مانند یک دفتر حسابداری بزرگ است که غیر قابل هک بوده و باعث کاهش کلاهبرداری می شود.

بلاک چین و سئو

بلاک چین رو به روز عمومی تر شده و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت ها نیاز دارند تا از این فناوری در وب سایت های خود استفاده کنند. به کمک بلاک چین می توان ترافیک بیشتری از موتورهای جستوجو به دست آورد. بلاک چین اطلاعات این وب سایت ها را به نمایش می گذارد و همین موضوع تعداد بازدید سایت را بالا می برد.
این کار سبب ایجاد مشکلات فنی و همین‌طور فرصت‌های جدیدی خواهد شد که نیاز به همکاری توسعه‌دهندگان وب و متخصصان سئو دارد تا مشکل عدم سازگاری آن با سیستم‌های مدیریت محتوای (CMS) مختلف و پلتفرم وب سایت‌ها را حل کنند. اما در نهایت به نظر می‌رسد مزایای زیاد تاثیر بلاک چین بر سئو ، عاملی شود تا توسعه دهندگان وب و طراحان سایت اراده کافی بر غلبه بر این مشکلات را به دست آوردند.

در نهایت

با پذیرش و توسعه بیشتر بلاک چین، قطعا این فناوری صنعت بازاریابی موتورهای جستجو را دستخوش تغییر می‌کند. در حال حاضر بازاریابان محتوا باید با مطالعه کافی در زمینه بلاک چین، دانش بیشتری در رابطه با این فناوری به دست بیاورند. تاثیر بلاک چین بر سئو و بازاریابی موتورهای جستجو آنقدر مهم و فراگیر خواهد بود که بازیگران این عرصه توجه بیشتری به رشد بلاک چین داشته باشند.